16. apr / uksed kell 19.00-18

Ellie Goulding (UK)

Tõusev täht Ellie Goulding annab Tallinnas live-kontserdi!

Noor ja andekas tõusev Suurbritannia täht Ellie Goulding esineb live-setiga Tallinnas, 16. aprillil Rock Cafes.

Sarnanemata millegi poolest nende lauljatega, kes rahulduvad lihtsalt lavale astumise, juhtvokaali partii ettekandmise ja lavalt lahkumisega, on Ellie suhtumine lugude kirjutamisse ja salvestamisse tema enda sõnul peaaegu et obsessiivne, kuid midagi vähemat tähendaks tema sõnul ajaraiskamist.

Nagu debüütalbumilt „Lights“ meile selgus, kasutab Ellie Goulding enda häält struktuurselt paljuski samamoodi, nagu teeks seda meisterlik instrumentalist. Heli – Ellie puhul selgelt eristuv ja unustamatu – mängib ühtviisi tähtsat osa nii tema lauludes kui ka kõikides teistes muusikalistes detailides.

Uut albumit „Halcyon“ võib kirjeldada teekonnana südamevalust lootuseni. On lausa kõrvaga kuulda, kuidas Ellie hing närtsib ja seejärel uueneb, taaskäivitudes pärast kaht ja poolt aastat tormilist elu: Brit Awardsi kriitikute auhind, singli „Lights“ ilmumine, armastus, lahkumisvalu, loomekriis, uue suhte loomine, esinemine Valges Majas ning kuninglikul kevadisel pulmapeol, number üks popsingel, mida müüdi Ameerikas üle 3 miljoni, kahtluste ja hirmudega silmitsi seismine, endasse süüvimine ja loovuse taasleidmine, naasmine maale lapsepõlvekoju ning seal, stuudioks ümberehitatud küünis, plaadi salvestamine, mis kinnitab tema kuulumist kõige ainulaadsemate ja kaalukamate laulukirjutajate hulka.

Ellie edu Ameerikas – singel „Lights,“ mis püsib jätkuvalt, nüüdseks juba üle 35 nädala Billboard Hot 100 edetabelis kõrgetel kohtadel – on olnud tema jaoks veel üks raskesti kirjeldatav kogemus. On näha, et Ameerika on talle hinge pugenud. „Nad võtavad kõik omaks,” ütleb Ellie. „Sinu suurima puuduse muudavad nad millekski positiivseks. Ning muusikute tööeetika on seal selline, mida ma ei ole kusagil mujal kohanud. Jõuad kella üheks öösel tagasi hotellituppa, sinuga võetakse ühendust ja küsitakse: ‘Kas sa stuudiosse ei tahaks tulla?’. Nii sa siis lähedki: seal on juba Swedish House Mafia ja Skrillex ootamas ning kõrvalstuudios will.I.am. Kõik sahmerdavad ringi ja teevad muusikat.”

Hõlmates sügavaid muutusi ja üleminekuaega Ellie elus, sisaldab „Halcyon“ vaatamata seda inspireerinud nukrusele äärmiselt helget ja lunastuslikku muusikat. Eelkõige vahendab see noore, uute seikluste lävel seisva noore muusiku elutunnetust, võidetud lahingut (kuigi – kuna tegu on Elliega, võib see osutuda ka ajutiseks vaherahuks) ning omandatud õppetunde.

Ellie esineb koos oma bändiga laivis Rock Cafe laval 16. aprillil 2013. Piletite eelmüüki alustatakse 19. novembril kell 10.00 kõikides Piletilevi müügipunktides.Ellie Goulding (UK)

Pilet: VÄLJA MÜÜDUD!

VÄLJA MÜÜDUD!

Osta pilet:

Piletilevi

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD